20 maja 2012

Spis opowiadań


1) W dniu, w którym się zakochali, zatrzymał się czas...
tytuł: Brzydula w Hogwarcie -> Stuck in love
typ: fanfiction,
fandom: potterowskie,
czasy: nowe pokolenie,
kanon: tak,
jednowątkowość: nie, rozbudowane wątki poboczne.
etap pisania: ZAKOŃCZONE (kontynuacja to STUCK IN LOVE), 2009-2013
Opis: Historia o losach nieodkrytego pokolenia, które musi się zmierzyć z zupełnie inną walką niż poprzednie generacje. Kochają zbyt mocno, próbując zaradzić wszechobecnej nudzie. Pewnego dnia pod wpływem nierozważnego zakładu uwaga Jamesa Pottera zostaje skierowana w stronę dziewczyny, której nie potrafił dostrzec przed poprzednich pięć lat swojej edukacji. Serena jest zupełnie inna niż jego dotychczasowe dziewczyny, a jednak zawraca w głowie młodego Pottera. Teraz wszystko się zmienia i tylko czas powie, czy na dobre wyszły te zmiany... Inne problemy mają Albus i Lily, których również nie da się pominąć. Czy Serena i James pokonają przeciwności losu? Jaką drogę obiorą po skończeniu szkoły? Czy Rose odnajdzie wreszcie upragniony spokój? Jak zmieni się Lily, gdy w jej życiu wydarzy się coś nieoczekiwanego?

BwH jako jedyne opowiadanie posiada osobną zakładkę w menu z jakże prozaicznego powodu, że jest na razie moim najdłuższym opowiadaniem.  Dlatego zainteresowanych historią i jej początkami, zapraszam do odwiedzenia podstrony.2) STUCK IN LOVE
Część skończyła już szkołę, część znowu do niej wraca. Niektórzy wiedzą czego chcą, inni nie, ale wszystkich łączy coś, o czego istnienieniu mugole nie mają pojęcia. Magia.
Serena i James pokonali już niejeden kryzys, Rose utknęła na kolejnym życiowym zakręcie, Albus kompletnie nie potrafi się odnaleźć w rzeczywistości, Ryan marzy o powrocie do szkoły, a Lily nadal nie zdradza chęci bycia miłą. Czy uczucie zrodzone na kłamstwie może stać się podstwą związku? Czy miłość, która sprawia ból może przynieść szczęście? Czy warto walczyć, gdy szanse na wzajemność są mniejsze niż nadzieje Armat na mistrzostwo? 
Życie nowe pokolenia w zupełnie innym wymiarze. 
Kolejna odsłona wielowątkowej opowieści o miłości, przyjaźni, dorastaniu i problemach wieku dojrzewania.3) Miłość jest ślepa.  Im bardziej kogoś kochasz, tym mniej irracjonalnie postępujesz. ~ S. Meyer
tytuł: Victoire&Teddy,
typ: fanfiction,
fandom: potterowskie,
czasy: nowe pokolenie, Victoire Weasley, Ted Lupin,
kanon: tak,
jednowątkowość: nie, dwa wątki,
etap pisania: zakończone (2013-2014)
Opis: Znała go od zawsze. Był dla niej przyjacielem, bratem i największym bohaterem. Mogła na nim zawsze polegać i dzielić się wszystkimi tajemnicami. To się jednak zmienia. Wystarczy jeden sen, aby Victoire Weasley spojrzała zupełnie inaczej na młodego Lupina. Nagle z przyjaciela staje się chłopakiem, a jego dziewczyna zostaje jej największą rywalką. To dla niej nie tylko zaskakujące, ale też bardzo dziwne. Bo, jak jak się okazuje, bez Teddy'ego nic nie jest proste. Odkrywa co to smutek i ból, a także poznaje smak samotności. Czy Victoire wyzna mu swoje uczucia? A może uzna to tylko za głupie zauroczenie? Zaryzykuje wszystko, odsłaniając się czy wybierze bezpieczne rozwiązanie, jakim jest przyjaźń?
Historia powiązana z BwH, a mianowicie to jej w mniejszym lub większym stopniu prequel.4) [Miniaturka]  Jedno miejsce, trzy kobiety, a historia się zmieniła...
gatunek: obyczajowe
Opis: Co może się zdarzyć, gdy spotkasz po latach kogoś, o kim chciałabyś, lecz nie możesz zapomnieć? Czy można uciec przeznaczeniu, marzyć podczas wojennej zawieruchy? Gdy zostaje jedynie ucieczka, czy można uciec, okrywając się tchórzostwem? Historia trzech kobiet, na których życiu piętno odcisnął honor, wojna i lojalność.

5) [Miniaturka] Cena była zbyt wysoka
gatunek: fanfiction - Dary Anioła
Opis: w przygotowaniu

6) Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie pokonany.
tytuł: Wszystko dla Lily.
typ: fan fiction
fandom: potterowskie
czasy: LE&JP, Hogwart za czasów Huncwotów, Pierwsza Wojna Czarodziejów,
kanon: tak
jednowątkowość: zapewne nie
Opis:
 James. Wcześniej dostrzegł tę miłość. Pokochał ją i wiedział, że żadnej innej nigdy nie będzie. Pragnął ją czcić, wielbić i chronić. Tego ostatniego nie udało mu się dopilnować.
 Lily. Opierała się długo. Nie chciała tego. Nie chciała jego. Gdy jednak uległa, dostrzegła, że nie mogłaby sobie wybrać nikogo lepszego. On był doskonały. Już zawsze mieli być razem.
   Ale zawsze to termin niezbyt precyzyjny, a ich bajka skończyła się zbyt szybko...
To byli nie tylko oni. Istnieli tez inni. Światełka nadziei pośród rozpaczy ciemności, gdy świat przechylał się na stronę zła. Syriusz, który nigdy tak naprawdę się nie zakochał. Remus pragnący poznać, czym jest szczęście. Marlena, która wcale nie zamierzała walczyć. Mary próbując znaleźć nadzieję, gdy istniała tylko rozpacz i inni - Dorcas, Frank, Alicja. Walczyli, próbowali. Żyli niczym niknące błyski jasnego światła, oddając walce samych siebie.
I on. Zapomniany bohater, podwójny agent, który zbyt późno zrozumiał, po której chciałby naprawdę być stronie.
 Historia pokolenia Huncwotów, które walczyło dzielnie. Aż do samego końca.
6) Nie żałuj błędów. Każdy z nich to krok ku dorosłości.
tytuł: Jeden błąd
typ: fanfiction,
fandom: potterowskie,
czasy: nowe pokolenie,
kanon: częsciowo
jednowątkowość: nie
Opis: Jasper Chang- sam nie wie, kim jest, a matka nie ułatwia mu prób dochodzenia prawdy, Rose Weasley marzy o samodzielności i wolności, Albus Potter chce tylko wszystkiego od życia, Lexie  Longbottom szuka czegoś więcej niż szarej codzienności, a Mellie Longbottom każdego dnia umiera z miłości, tej nieodwzajemnionej, której nikt nie widzi. Wszyscy chcą kochać, chcą żyć i spełniać marzenia. Mają pytania, a odpowiedzi czyhają za rogiem.... Czy zatrą się granice między miłością a nienawiścią? Czy w uczuciach istnieją rzeczy właściwie i niewłaściwe?
Dwutorowa opowieść o życiu zagubionych nastolatków i ich rodziców, którzy pragną odnaleźć zagubione szczęście.[W przypadku pytań i wątpliwości - piszcie.]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonała Nikumu
dla Zaczarowanych Szablonów.